24-05-2016

Zapraszamy na Marsz po Zdrowie

Marsz po Zrowie

11 czerwca 2016 pod patronatem Prezydenta Miasta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego odbędzie się kolejny już Marsz po Zdrowie pod hasłem „Aktywna Niepełnosprawność Opolskie 2016”. Startujemy jak zwykle na błoniach ogrodu zoologicznego na Wyspie Bolko i tam też kończymy nasze zmagania. Zapraszamy wszystkich chętnych. Biorąc udział w imprezie • zapobiegasz chorobom serca i udarom mózgu • regulujesz ciśnienie tętnicze krwi • zapobiegasz depresji • poprawiasz swoją sprawność umysłową i fizyczną Warto wziąć udział w tej imprezie, bo to nie tylko same zmagania na ścieżkach spacerowych Wyspy Bolko, ale także towarzyszące temu wydarzenia artystyczne. Trasa nie jest sama w sobie wymagająca, bo to zaledwie kilka kilometrów. Zabierzcie ze sobą swoje rodziny, sąsiadów, przyjaciół i wybierzcie się nami w trasę. Zachęcamy do przyjścia wszystkich, a w szczególności amatorów Nordic Walking.

Dla wszystkich uczestników marszu przygotowano wspólną rozgrzewkę, którą poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy, a także ciepły poczęstunek i atrakcyjne gadżety. Warto pamiętać, że to I etap akcji "Aktywna Niepełnosprawność - Opolskie 2016", która zakończy się wielką wrześniową imprezą.

A oto szczegółowy plan naszych "spacerowych" zmagań: 11:00 – Oficjalne otwarcie imprezy

11:10 – pokaz ćwiczeń Tai-Chi

11:30 – rozgrzewka z kijkami Nordic-walking

11:50 – wymarsz na trasę marszu

13:30 – wręczenie pucharów (dla 3 najstarszych seniorek kobiet, 3 najstarszych seniorów mężczyzn, dla 3 najmłodszych uczestników marszu)

Wydawanie poczęstunku uczestnikom imprezy (za smak odpowiada „Zajazd u Dziadka”)

13:50 – występ zespołu z domu dziennego pobytu „Nad Odrą” w Groszowicach

13:45 – pokaz tańca Zumba

13:45 – występ zespołu „Sztama” – z domu dziennego pobytu „Magda Maria”

14:35 – zespół „Frank Orkiestra”

15:35 – występ zespołu „Złoty liść” z domu dziennego pobytu „Złota Jesień”

16:00 – zespół „Frank Orkiestra”

17:00 – zakończenie imprezy

Namioty: Onkologia, kardiologia, diabetycy, Wojewódzka Stacja Epidemiologiczna, stowarzyszenie stomijne, Agencja Rynku Rolnego, PCK, Wyższa Szkoła Medyczna, Politechnika Opolska

Źródło: http://www.wtwzk.opole.pl/news.php?readmore=8