Oto logo strony. Piękne ono jest

12 Maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek to święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.

Pielęgniarstwo to szczególny zawód zaufania publicznego. Codzienna praca pielęgniarek i pielęgniarzy obdarzana jest powszechnym szacunkiem i uznaniem, nacechowana ogromnym zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością, wyrażana jako czynienie dobra na rzecz drugiego człowieka, wspieranie go w chorobie i niesienie ulgi w cierpieniu.

Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa oraz założycielki pierwszej szkoły pielęgniarstwa (w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie). Nightingale wypracowała podstawy, na których opiera się współczesny wizerunek pielęgniarki. Jej zasługą jest zdefiniowanie metod i sposobów pielęgnacji chorych i poszkodowanych. To właśnie ona w 1860 roku otworzyła w Londynie pierwszą szkołę kształcącą pielęgniarki. Co roku obchody tego ważnego dnia odbywają się pod innym hasłem, ale jego przesłanie jest zawsze takie samo – zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne oraz na rolę pielęgniarek w zapewnieniu dostępu do opieki medycznej i profilaktyki.


 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

 wszystkim pracownikom wykonującym ten piękny, odpowiedzialny i ważny zawód

składamy podziękowanie za ofiarną pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków.

 

Aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję

jak również wielu chwil pełnych radości, dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności

w życiu osobistym i zawodowym

 

życzą

 

Prezes Zarządu Marek Drobik

i współpracownicy.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności